Terapia behawioralna Warszawa

 

Terapia behawioralna to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod terapeutycznych do leczenia różnorodnych zaburzeń u osób w każdym wieku. Warto zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne, gdyż to jeden z filarów odpowiadających za Twoje samopoczucie i decyzje, które podejmujesz w życiu. Terapia behawioralna jest nie tylko dla osób ze stwierdzonymi zaburzeniami, ale dla wszystkich, którzy odczuwają dyskomfort w swoim życiu (np. przed wystąpieniami publicznymi) i chcą zniwelować negatywne odczucia, które towarzyszą im w niektórych sytuacjach.

Terapia behawioralna w Warszawie – Dlaczego warto nam zaufać?

Jeśli chodzi o leczenie różnych przypadłości i zaburzeń terapią behawioralną, Warszawa i nasze gabinety to miejsce, gdzie pomożemy Ci uporać się z problemami, które dotąd skutecznie obniżały jakość Twojego życia. Może to być pozbycie się lęków, które w znaczny sposób oddziałują na Twoje życie czy problemy z relacjami z innymi ludźmi. Jeśli cierpisz na depresję i chcesz włączyć leczenie psychoterapeutyczne albo chcesz poprawić jakość swojego życia i pozbyć się natrętnych myśli, także sugerujemy terapię behawioralną w warszawskiej Kolorowej Fontannie.

Nasi specjaliści dokładnie zdiagnozują Twój problem, a regularne sesje terapeutyczne pozwolą Ci zmierzyć się ze swoimi lękami i poprawić Twoje samopoczucie. Przepracujemy wszystkie Twoje problemy i pokażemy Ci mechanizmy, które stopniowo będziesz mógł wprowadzić w swoje życie, aby poprawić jego jakość.

terapia behawioralna warszawa

Terapia behawioralna Warszawa – Czym jest?

Terapia behawioralna zakłada, że problemy i zaburzenia, z którymi się stykasz, wynikają
z nieodpowiedniego i wyuczonego w toku życia sposobu reagowania. Dlatego podczas terapii nauczymy Cię nowych wzorców zachowań, które sprawią, że przeciwności życiowe będą stopniowo zanikać. W ich miejsce nowo nabyte, odpowiednie reakcje na różne sytuacje w życiu znacznie ułatwią Ci funkcjonowanie i poprawią samopoczucie.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zaburzeń cierpisz, terapia behawioralna skupia się na analizie bieżących problemów, które pojawiają się w Twoim życiu. Do wydarzeń z przeszłości wracamy tylko wtedy, kiedy specjalista zauważy, że mają one wpływ na wykształcone mechanizmy Twoich zachowań. Podczas terapii behawioralnej dysfunkcyjne wzorce myślenia i przeżywania określonych sytuacji powinny być stopniowo niwelowane, a Ty będziesz uczyć się mieć realny wpływ na swoje własne samopoczucie. To proces stopniowy, który musi przebiegać regularnie
i trwać określony czas.

Terapia behawioralna w Warszawie i nasze gabinety to miejsce, gdzie rozwiążesz swoje problemy, wyleczysz zaburzenia i sprawisz, że spojrzysz inaczej na swoje życie. Nauczysz się być dla siebie terapeutą, zmieniać sposób swojego myślenia i tym samym poprawisz jakość swojego życia.