Mediacje rozwodowe Warszawa

 

Różnego rodzaju konflikty mogą prowadzić do chęci rozstania się partnerów, co w przypadku małżonków może doprowadzić do rozwodu. Tego rodzaju sprawy są sporym obciążeniem, wiążą się z mocnymi emocjami i ciężko jest wypracować konsensus, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, który zapewni profesjonalne mediacje rozwodowe. Swoje usługi kierujemy do mieszkańców Warszawy oraz okolic.

Mediacje są doskonałym sposobem na rozwiązanie sporu w taki sposób, by obie strony mogły podejść do rozmów na równi i wypracować rozstrzygnięcie, które zostanie obopólnie zaakceptowane. Jest to związane z charakterem tej metody rozwiązywania konfliktów, która opiera się na pięciu głównych zasadach.

Proponowane przez nas mediacje rozwodowe opierają się na zasadzie dobrowolności, a więc małżonkowie muszą wyrazić zgodę na ich przeprowadzenie. Uczestnicy mediacji nie mogą odczuwać również jakiejkolwiek presji i mogą ją przerwać w dowolnym momencie. Dochodzi do tego zasada bezstronności, dlatego obie strony są traktowane jednakowo. Mediator zapewnia również poufny przebieg mediacji. Jest też neutralny, a więc nie może narzucać własnych rozwiązań, ponieważ te powinny zostać wypracowane przez obie strony konfliktu. Zasada akceptowalności natomiast zapewnia to, iż małżonkowie muszą wyrazić obopólną zgodę na rozstrzygnięcie sporu.

 

mediacje rozwodowe warszawa

 

Mediacje rozwodowe Warszawa

 

W wielu przypadkach prowadzone przez nas mediacje rozwodowe w Warszawie pozwalają uchronić małżeństwo przed rozwodem, a  nawet jeśli małżonkowie decydują się na rozstanie, owa decyzja jest spokojna i rozstrzygnięta w taki sposób, by postępowanie nie stanowiło sporego obciążenia dla stron. Mediacje rozwodowe są również wskazane w przypadku rozwodów, które dotyczą małżonków z dziećmi, ponieważ sprawa w sądzie będzie dotyczyła także formy opieki nad potomkami. Odpowiednie wypracowanie poszczególnych rozwiązań pozwala także ograniczyć koszty postępowania sądowego. Mediacje mają też charakter edukacyjny, ponieważ uczą spokojnego i rzetelnego rozstrzygania problemów poprzez spojrzenie na sprawę z różnych perspektyw.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, a nasi specjaliści mieli okazję pomóc w mediacjach w przypadku licznych skomplikowanych spraw. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny i wyrozumiały, niezależnie od charakteru konfliktu.

W razie pytań lub zainteresowania mediacjami rozwodowymi w Warszawie serdecznie zapraszamy do kontaktu. Rozjaśnimy wszelkie niewiadome kwestie i zaproponujemy termin spotkania.