Mediator rodzinny – mediacje rodzinne
Wilanów, Warszawa

 

Interakcje z innymi osobami, szczególnie w kontekście własnej rodziny, często wiążą się z powstawaniem różnego rodzaju sporów. Z tego powodu warto nauczyć się rozwiązywać takowe sytuacje. Niestety, w wielu przypadkach strony nie mogą dojść do porozumienia, przez co warto skorzystać z pomocy specjalisty, którym jest mediator rodzinny. Swoje usługi kierujemy do klientów z Warszawy oraz okolic. Placówka mieści się w Wilanowie.

Proponowane przez nas mediacje rodzinne w Warszawie to przede wszystkim skuteczny sposób na rozwiązanie sporów, które wymaga obecności osoby trzeciej, która pomoże we wzajemnej komunikacji stron. Celem jest wypracowanie akceptowalnego przez obie strony konsensusu.

mediacje rodzinne warszawa

Mediacje rodzinne Warszawa Wilanów

Mediacje opierają się na pięciu podstawowych zasadach. Przede wszystkim są dobrowolne, a więc obie strony konfliktu muszą wyrażać zgodę na ich przeprowadzanie. Podczas prowadzenia tej metody nie można wywierać presji na żadnej ze stron. Do tego mediacje rodzinne są bezstronne, a więc mediator nigdy nie obiera jednej strony jako tej właściwej. Z uwagi na intymny charakter wielu spraw mediacje rodzinne są jednocześnie poufne. Mediator zawsze jest również neutralny, dlatego nie narzuca własnych pomysłów i rozwiązań, ponieważ te powinny zostać wypracowane przez strony. Ostatnim i najważniejszym warunkiem mediacji jest akceptowalność, a więc obie strony muszą zaakceptować zarówno wynik mediacji, jak i osobę mediatora na wstępie współpracy.

Mediator rodzinny Warszawa

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu mediacji rodzinnych w Wilanowie. Mieliśmy okazję pomóc w przypadku naprawdę skomplikowanych spraw. Jednocześnie zapewniamy, że do każdej osoby podchodzimy nie tylko w sposób indywidualny, ale też w pełni wyrozumiały, niezależnie od charakteru konfliktu. Pomagaliśmy rozwiązać problemy małżonków, rodziców z dziećmi etc.

Mediacje rodzinne w Warszawie są dobrym pomysłem przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż zapewnia równość obu stroną konfliktu, a także daje realny wpływ na ostateczne jego rozstrzygnięcie. Dzięki dobrze przeprowadzonej mediacji można nauczyć się budować porozumienie, niwelować napięcie. Do tego każda ze stron ma okazję spojrzeć na problem z różnych perspektyw, co pozwala prościej rozstrzygnąć spór.

Interesują Cię mediacje rodzinne w Warszawie? W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi, wytłumaczymy zasady współpracy i zaproponujemy termin spotkania.