Psycholog dla dzieci i młodzieży w
Warszawie

Okres dzieciństwa i dojrzewania są bardzo wymagające dla każdego dziecka. To właśnie w tym czasie młody człowiek przyswaja wartości i wzorce postępowania, które mają mu pomóc
w dorosłym życiu. Jednak jeśli dziecko jest ich pozbawione lub zaczyna błądzić, trzeba mu koniecznie pomóc. W takich przypadkach należy zaprowadzić go do specjalisty, jakim jest warszawski psycholog dla młodzieży.

Spersonalizowana pomoc psychologiczna dla dzieci
i młodzieży w Warszawie

Dobry psycholog dziecięcy z Wilanowa pracuje z użyciem metod, które są dostosowane do wymagań pacjenta wynikających z racji jego wieku. To bardzo ważne, gdyż dzieci – zwłaszcza
w okresie dojrzewania – przechodzą bardzo dynamiczne i głębokie przemiany psychiczne. Pięciolatek będzie wymagał innej pomocy niż jego o pięć lat starszy kolega, nie mówiąc już
o wkraczającym w dorosłość licealiście. Indywidualne podejście do pacjenta zdecydowanie odróżnia psychologa młodzieżowego z Warszawy. Dajemy naszym młodym pacjentom odpowiednio dużo czasu na aklimatyzację i obdarzenie siebie obustronnym zaufaniem.

Dobry psycholog dziecięcy Warszawa Wilanów

Warszawski dobry psycholog dziecięcy nie wciela w życie negatywnego wizerunku psychologów, jaki niektórzy z nas mogą mieć w głowie dzięki filmom. Po pierwsze, wizyta u specjalisty opiera się na rozmowie, a nie na nudnym monologu terapeuty, wzbogaconym wystawieniem recepty. Tylko w czasie spokojnego wywiadu można wyłapać wszelkie problemy i nieprawidłowości w zachowaniu dziecka. Ponadto spokojna, szczera konwersacja, oparta na partnerskich warunkach, zawiera również elementy gry i zabawy, które pobudzają umysł i kreatywność małego pacjenta. Z jednej strony takie swobodne momenty rozluźniają, uspokajają i absorbują dziecko, z drugiej zaś – pozwalają psychologowi na przeprowadzenie bardziej wnikliwej diagnostyki.

 

psycholog dziecięcy i młodzieżowy warszawa

Psycholog młodzieżowy Warszawa 

Wilanowski psycholog dziecięcy zajmuje się również prowadzeniem warsztatów z grupami. W ten sposób może określić problemy obecne w danej grupie rówieśniczej i pomóc w zażegnaniu tych komplikacji. Tego typu spotkania pełnią również funkcje profilaktyczne, gdyż ich przedmiotem mogą być rozmowy dot. szkodliwości używek, prawidłowych postaw społecznych czy podstaw wiedzy seksualnej. Ponadto personel Kolorowej Fontanny zajmuje się także prowadzeniem półkolonii oraz różnego rodzaju form terapii, do których zaliczamy m.in.:

  • dogoterapię,
  • arteterapię,
  • grupy wsparcia,
  • terapię rodzin,
  • terapię dzieci z zaburzeniami zachowania,
  • integrację sensoryczną.

Pomóżmy naszym dzieciom!

Jak pokazują przedstawione wyżej informacje, dobry psycholog dziecięcy z Warszawy jest kompetentnym specjalistą, który może pomóc zarówno małym dzieciom, jak i dorastającej młodzieży. Jego szerokie kompetencje i doświadczenie pozwolą na rozwiązanie całego szeregu problemów i pomogą we wprowadzeniu dzieci w dorosłe życie.