Mediacje rozwodowe Warszawa

 

Różnego rodzaju konflikty mogą prowadzić do chęci rozstania się partnerów, co w przypadku małżonków może doprowadzić do rozwodu. Tego rodzaju sprawy są sporym obciążeniem, wiążą się z mocnymi emocjami i ciężko jest wypracować konsensus, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, który zapewni profesjonalne mediacje rozwodowe. Swoje usługi kierujemy do mieszkańców Warszawy oraz okolic.

Mediacje są doskonałym sposobem na rozwiązanie sporu w taki sposób, by obie strony mogły podejść do rozmów na równi i wypracować rozstrzygnięcie, które zostanie obopólnie zaakceptowane. Jest to związane z charakterem tej metody rozwiązywania konfliktów, która opiera się na pięciu głównych zasadach.

Proponowane przez nas mediacje rozwodowe opierają się na zasadzie dobrowolności, a więc małżonkowie muszą wyrazić zgodę na ich przeprowadzenie. Uczestnicy mediacji nie mogą odczuwać również jakiejkolwiek presji i mogą ją przerwać w dowolnym momencie. Dochodzi do tego zasada bezstronności, dlatego obie strony są traktowane jednakowo. Mediator zapewnia również poufny przebieg mediacji. Jest też neutralny, a więc nie może narzucać własnych rozwiązań, ponieważ te powinny zostać wypracowane przez obie strony konfliktu. Zasada akceptowalności natomiast zapewnia to, iż małżonkowie muszą wyrazić obopólną zgodę na rozstrzygnięcie sporu.

W wielu przypadkach prowadzone przez nas mediacje rozwodowe w Warszawie pozwalają uchronić małżeństwo przed rozwodem, a  nawet jeśli małżonkowie decydują się na rozstanie, owa decyzja jest spokojna i rozstrzygnięta w taki sposób, by postępowanie nie stanowiło sporego obciążenia dla stron. Mediacje rozwodowe są również wskazane w przypadku rozwodów, które dotyczą małżonków z dziećmi, ponieważ sprawa w sądzie będzie dotyczyła także formy opieki nad potomkami. Odpowiednie wypracowanie poszczególnych rozwiązań pozwala także ograniczyć koszty postępowania sądowego. Mediacje mają też charakter edukacyjny, ponieważ uczą spokojnego i rzetelnego rozstrzygania problemów poprzez spojrzenie na sprawę z różnych perspektyw.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, a nasi specjaliści mieli okazję pomóc w mediacjach w przypadku licznych skomplikowanych spraw. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny i wyrozumiały, niezależnie od charakteru konfliktu.

W razie pytań lub zainteresowania mediacjami rozwodowymi w Warszawie serdecznie zapraszamy do kontaktu. Rozjaśnimy wszelkie niewiadome kwestie i zaproponujemy termin spotkania.